Zobacz również

Jakie mogą być krzesła nowoczesne?

Dodano: 2016-06-10 Przez: admin


Chyba wszyscy staramy się podążać za aktualnymi trendami, kontrolując i sprawdzając je regularnie, by nie stać w miejscu, a nieustannie się rozwijać. Jeśli chodzi o architekturę, interesuje nas głównie styl nowoczesny, bo tradycyjne rozwiązania już dawno przestały nam się podobać. Chcąc stawiać wyłącznie na te nowatorskie, musimy dowiedzieć się, czym wyróżniają się meble nowoczesne. Nawet krzesła nowoczesne mają kilka swoich cech szczególnych, a gdy je poznamy, będziemy już wiedzieć, bo mamy wybrać do swojego salonu, sypialni, czy zupełnie innego pomieszczenia.

Idealne krzesło nowoczesne

Wbrew pozorom nowoczesny styl nie zawsze jest taki sam, bo może on popadać z jednej skrajności w drugą - albo jest prosty i minimalistyczny, albo przesadny i przekombinowany. Na początku skupmy się na tym pierwszym, podstawowym, czyli na prostocie. Według niej nowoczesne mebla muszą mieć koniecznie geometryczne kształty i nie mogą zawierać obłych kształtów. Powinny być kanciaste, mieć ostre rogi i nie zawierać żadnych, zbędnych elementów (tzn. nóżek lub uchwytów). Krzesła nowoczesne według tych zasad muszą być masywne, proste i minimalistyczne, czyli wykonane z jednego tworzywa o jednolitym kolorze. Ważne jest również to, aby były dla domowników wygodne, bo nowoczesność to także dbanie o komfort.

Drugim odłamem stylu nowoczesnego będzie pewna kontrowersja. W niej nie ma miejsca na umiar, więc ten styl stworzono dla osób, które nie boją się odważnych rozwiązań, oryginalności i czasem udziwnień. To one powinny stawiać na meble w kolorach neonowych, które widać już z daleka, bo wyróżniają one całą przestrzeń. Takie krzesła nowoczesne nie będą mieć już prostych kształtów, a właśnie zaczną przypominać bardzo dziwne bryły geometryczne. Szafa może być więc stożkiem, półka spiralą, a krzesło małą klepsydrą. Mimo takiego udziwnionego kształtu, meble dalej są w pewnym stopniu minimalistyczne, bo nie mają zbędnych elementów i żadnych obić. To sprawia, że sprawdzają się nawet w niewielkich pomieszczeniach.

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy