Zobacz również

Lakierujemy meble w mieszkaniu

Dodano: 2017-08-30 Przez: admin


 
Czy wiesz, jak proste może być samodzielne lakierowanie mebli? Jak łatwo jest odnowić stare, bez wyrazu i ogólnie przyjętej estetyki meble? Jaki efekt można uzyskać nawet robiąc to po raz pierwszy? Zobacz sam/a.
 
Samodzielne lakierowanie powierzchni drewnianych tak naprawdę wcale nie powinno być skomplikowane, tym bardziej, ze w sklepach chemicznych odnajdziemy szereg narzędzi ułatwiające pracę przy lakierowaniu, jak również szereg produktów tj. bezbarwne lakiery wykorzystywane do zabezpieczania drewna i nadawania mu charakteru, nie naruszając jego naturalnej bazy. Bezbarwny lakier do drewna ma wiele zalet, jakich nie posiadają lakiery barwione bejcami lub innego typu barwnikami. Przede wszystkim jest to związane z zachowaniem naturalności drewna, z jakiego zostały wykonane drewniane elementy tj. podłogi, zabawki dla dzieci, balustrady, schody, boazerie, tudzież meble, czy też łóżka.
 
Pojemności puszek z bezbarwnymi lakierami do drewna
Pojemności opakowań z lakierami do podłóg są bardzo różne. Mamy do dyspozycji w sklepach standardowo lakiery o pojemnościach od 0,35 litra do 5 albo 10 litrów. Co więcej mamy różnorodne rozmiary, bardzo różnorakich bezbarwnych lakierów, o większej lub mniejszej intensywności naturalnego kolorytu, jak również o niejednolitym nabłyszczeniu.
 
Lakiery a efekty nabłyszczenia drewnianych powierzchni
Pośród dostępnych bezbarwnych lakierów wykorzystywanych do malowania drewnianych powierzchni wewnątrz budynków odnajdziemy lakiery półmatowe, matowe, z połyskiem oraz półpołyskiem, jak również satynowe. Każdy rodzaj tego typu lakieru, jak bezbarwny lakier do drewna daje odmienny rezultat końcowy, na który warto się decydować świadomie. Jeśli nie lubimy zbyt błyszczących podłóg, a stawiamy na klasyczny, elegancki mat lub satynę, to jak najbardziej powinniśmy decydować się właśnie na niego. Co więcej w dzisiejszych czasach modne stały się akurat bardziej stosowane nabłyszczenia podłóg, dlatego tez maty i satyny są najczęściej wybierane przez prywatnych klientów.
 
 
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy