Zobacz również

Pompy cyrkulacyjne – ile kosztują i gdzie kupić je najtaniej?

Dodano: 2016-06-13 Przez: admin


Dzięki nim można wymusić obieg ciepłej wody użytkowej czy też w instalacji centralnego ogrzewania dla uzyskania jeszcze lepszej wydajności i oszczędności. Pompy cyrkulacyjne można obecnie zakupić w szeregu różnych wariantów i dopasować je do instalacji w domu czy w innym obiekcie. Ile kosztują tego rodzaju urządzenia i gdzie można kupić je bez przepłacania?
Ceny pomp cyrkulacyjnych zależne są przede wszystkim od marki oraz modelu, w tym od mocy urządzenia, jego wysokości podnoszenia, a także obsługi – obecnie najbardziej popularne to pompy elektroniczne. Przy doborze urządzenia tego rodzaju trzeba również zwodzić uwagę na jego klasę energetyczną – im będzie ona wyższa, tym mniej energii będzie ono zużywało. Także kluczowy parametr to rozmiar przyłączy, aby pompa cyrkulacyjna mogła pasować do instalacji.
Ile kosztują pompy cyrkulacyjne?
Najtańsze urządzenia można zakupić już za około 200-300 złotych. Z kolei mocniejsze urządzenia, głównie te przeznaczone do stosowania razem z przyłączem 1″, to wydatek od około 400-500 złotych wzwyż, a niektóre z nich, głównie te o większej mocy, kosztują nawet około 700-800 złotych. Nie jest to wobec tego bardzo duży wydatek, zważywszy na to, że pompy cyrkulacyjne zwykle potrafią działać przez długie lata.
Gdzie kupić tanio pompę cyrkulacyjną?
Najlepiej poszukiwanie niskich cen zacząć od sprawdzenia ofert w internecie – tutaj można kupić pompy praktycznie wszystkich marek i to z szybką dostawą wprost pod wskazany przez siebie adres. Sprzedaż prowadzą sklepy oferujące artykuły tego rodzaju, również popularne markety budowlane udostępniające możliwość zakupów on-line, ponadto okazje można znaleźć na popularnych portalach aukcyjnych.
Gdy chcesz mieć pewność, że kupujesz najtańszą pompę danego modelu, zawsze porównuj dokładnie oferty, aby znaleźć taki sklep, gdzie zapłacisz najmniej, także po doliczeniu do ceny kosztów wysyłki. Często można również spotkać się z promocjami i rabatami. Wystarczy wobec tego sprawdzić dostępne oferty i wybrać najlepszą – zwykle to kilka czy kilkanaście minut, a oszczędności nierzadko idą w kilkadziesiąt złotych.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy